ABOUT ME

Marta Rzepka swoje dzieciństwo spędziła w rodzinnym mieście z morza i marzeń – Gdyni, a ponad 10 lat temu swoje życie związała z Warszawą.

Imała się różnych zajęć, jednak tym, co najbardziej ją pochłaniało w życiu była i jest muzyka. Zapytana o to, jakiego artystę lubi najbardziej, potrafi zrobić z tego wykład akademicki, ale na pewno muzyka musi w niej wywołać emocje. Dlatego na swojej półce z płytami z radością stawia albumy ZAZ, P!nk, Dolly Parton czy Sade obok jazzu, muzyki francuskiej i amerykańskiego mainstreamu.

Jak sama przyznała, zaraz po urodzeniu „pozowała” swojemu tacie do zdjęć, później stała się profesjonalną modelką w kilku agencjach modowych, ale kiedy chwyciła aparat w swoje ręce – już go nie chciała oddać. Kilka lat temu znalazła sposób na połączenie swoich największych pasji fotografując swoich ulubieńców podczas koncertów na żywo.

W swoim portfolio chowa m.in. Johnnego Deppa, ZAZ, Marilyna Mansona, LP, Imany, Macy Gray, Marizę, Zbigniewa Wodeckiego, Irenę Santor, Agę Zaryan a także ludzi jej bliskich i wszystkich tych, którzy dadzą się jej uwiecznić, bowiem nie tylko do muzyki się ograniczyła.

Ciekawość postrzegania ludzi ze wszelakich perspektyw wzbudza w niej chęć do utrwalania każdego człowieka czy to w codziennych sytuacjach, czy też na specjalnie zorganizowanych sesjach zdjęciowych. Pasjonuje ją również portretowanie osób na tle zniszczonych, opuszczonych budynków.

Jej zdjęciami zachwyciła się francuska wokalistka światowego formatu, ZAZ. W 2016 roku jej zdjęcie otwierało oficjalną stronę Artystki. Natomiast w 2017 roku zaprosiła Martę jako oficjalnego fotografa na organizowany przez nią Crussol Festival we Francji.

Zdjęcia Marty są systematycznie drukowane w prasie, publikowane na stronach Artystów oraz wielu redakcji, ale także można zobaczyć je w dużych formatach na wystawach, które od 2016 roku krążą po Polsce.

Poza tym, przyznaje się również do fascynacji opuszczonymi przez ludzi miejscami i budynkami, literaturą kryminału skandynawskiego, kolarstwem oraz filmami.

autor: Rock’n’Karol

foto: Magda Zelewska

%d blogerów lubi to:
search previous next tag category expand menu location phone mail time cart zoom edit close